🔥ΕΔΩ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ!🔥
Το ματς της ημέρας - Στοίχημα

Το ματς της ημέρας: Τσέλσι – Αρσεναλ

Εμβόλιμη αγωνιστική στην Πρέμιερ Λιγκ σήμερα, με τη συνάντηση ανάμεσα σε Τσέλσι και Αρσεναλ να συγκεντρώνει το ενδιαφέρον.

Η πρώτη τα πηγαίνει περίφημα τον τελευταίο καιρό με την πρόσφατη απώλεια με αντίπαλο τη Νιούκαστλ (1-0) να την πληγώνει, αφού ήταν ανώτερη σε ολόκληρο το 90λεπτο και το γκολ ήρθε στις καθυστερήσεις. Συνεχίζει να δυσκολεύεται η Αρσεναλ, παρά την αλλαγή στον πάγκο της (Αρτέτα).

Σε αυτή την αναμέτρηση, ο άσος κυκλοφορεί σε απόδοση 1.75, η ισοπαλία σε απόδοση 4.10, ενώ το διπλό το βρίσκουμε στο 5.00.

ΤΣΕΛΣΙ

ΤΣΕΛΣΙΠροσπαθεί να ανακάμψει μετά την πρόσφατη απώλεια. Η επιθετική της γραμμή καλύτερα τους τελευταίους μήνες, βρίσκοντας δίχτυα στα 7/10 πιο πρόσφατα ματς.

Πιθανότατα θα επιτεθεί από νωρίς. Γνωρίζει ότι η αντίπαλος βρίσκεται σε κακή κατάσταση και μπορεί να επιβάλει τον ρυθμό της και να ψάξει το τρίποντο ανάκαμψης. Over 1,5 γκολ στο πρώτο μέρος, εμφάνισαν οι 3/5 τελευταίες συναντήσεις της, αφού συνηθίζει να δίνει ρυθμό στους αγώνες της και να ρισκάρει αρκετά από νωρίς. Διπλασιάζει το ποντάρισμά μας η συγκεκριμένη επιλογή (2.40), ενώ το ενδεχόμενο να σημειώσει η γηπεδούχος ένα γκολ στο πρώτο 45λεπτο, κυκλοφορεί σε απόδοση 1.65.

Το G/G στο πρώτο ημίχρονο κυκλοφορεί σε εξαιρετική απόδοση (3.70). Η γηπεδούχος πιθανότατα θα ρισκάρει αρκετά και η ανασταλτική της γραμμή κάνει αρκετά λάθη. Η Αρσεναλ διαθέτει επίσης επικίνδυνη επιθετική «φαρέτρα» και αυτό δεν αποκλείεται να οδηγήσει στο παραπάνω σενάριο, αφού και εκείνη αντιμετωπίζει σημαντικά προβλήματα στα μετόπισθεν.

ΑΡΣΕΝΑΛ

ArsenalΔεν βρίσκεται σε ιδανική φάση και αυτό αποτυπώνεται και στα πρόσφατα αποτελέσματά της. Κάκιστη τις τελευταίες εβδομάδες αν και σκοράρει σταθερά (5 τελευταία παιχνίδια), δεν μπορεί να καταφέρει αυτό που θέλει (μία νίκη στο ίδιο διάστημα). Δεν μπόρεσε να φτάσει σε τρίποντο κόντρα στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (1-1), αφού η άμυνά της έκανε ξανά σημαντικά λάθη. G/G οι 4/5 τελευταίες συναντήσεις της και αυτή η επιλογή πληρώνει λογικά χαμηλά (1.60). Σε επίσης μικρή απόδοση κυκλοφορεί η επιλογή που τη θέλει να τουλάχιστον ένα γκολ στον αγώνα (1.40), ενώ δεν αποκλείεται το σκορ να ανοίξει νωρίς. Σε απόδοση 1.75 το να δούμε γκολ μέχρι το 28ο λεπτό, σενάριο που δεν αποκλείεται να επιβεβαιωθεί. Το να σκοράρουν οι ομάδες μετά το 28ο λεπτό του αγώνα πληρώνει λίγο καλύτερα (2.30).

ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ

Στην αγορά «Σκορ οποιαδήποτε στιγμή στο παιχνίδι» το 1-1 βρίσκεται σε απόδοση 2.35, ενώ οι Εϊμπραχαμ (2.15) και Λακαζέτ (3.25) αποτελούν πιθανότατα τις πιο καλές επιλογές (βάσει φόρμας) για anytime scorer.