🔥ΕΔΩ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ!🔥
Το ματς της ημέρας - Στοίχημα

Το ματς της ημέρας: Ντόρτμουντ – Λειψία

Η τρίτη της βαθμολογίας, Ντόρτμουντ, υποδέχεται την πρωτοπόρο Λειψία, στο πλαίσιο της εμβόλιμης αγωνιστικής.

Σε αυτή την αναμέτρηση, ο άσος κυκλοφορεί σε απόδοση 2.23, η ισοπαλία σε απόδοση 4.00, ενώ το διπλό το βρίσκουμε στο 3.30.

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ

Προσπαθεί να ανακάμψει και οι τρεις διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα, μαζί με εκείνη που της χάρισε την πρόκριση στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ. Η επιθετική της γραμμή τα πηγαίνει καλύτερα τους τελευταίους μήνες.

Πιθανότατα θα επιτεθεί από νωρίς. Γνωρίζει ότι η αντίπαλος βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και μονάχα αν επιβάλει τον ρυθμό της θα έχει ελπίδες για να φύγει με το τρίποντο. Over 1,5 γκολ στο πρώτο μέρος, εμφάνισαν 4/6 τελευταίες συναντήσεις της, αφού συνηθίζει να δίνει ρυθμό στους αγώνες της και να ρισκάρει αρκετά από νωρίς. Διπλασιάζει το ποντάρισμά μας η συγκεκριμένη επιλογή (2.17), ενώ το ενδεχόμενο να σημειώσει η γηπεδούχος ένα γκολ στο πρώτο 45λεπτο, κυκλοφορεί σε απόδοση 1.70.

Το G/G στο πρώτο ημίχρονο κυκλοφορεί σε εξαιρετική απόδοση (3.15). Η γηπεδούχος πιθανότατα θα ρισκάρει αρκετά και η ανασταλτική της γραμμή δεν αποφεύγει πάντα τα λάθη. Η Λειψία διαθέτει ακόμη πιο επικίνδυνη επιθετική «φαρέτρα» και αυτό δεν αποκλείεται να οδηγήσει στο παραπάνω σενάριο, αφού και εκείνη αντιμετωπίζει σημαντικά προβλήματα στα μετόπισθεν.

ΛΕΙΨΙΑ

ΛΕΙΨΙΑΑσταμάτητη! Ερχεται από έξι διαδοχικές νίκες στην κατηγορία. Εντυπωσιάζει αφού συνεχίζει να σκοράρει. G/G&Over 2.5 οι 4/5 τελευταίες συναντήσεις της και αυτή η επιλογή πληρώνει λογικά χαμηλά (1.60).

Σε καλή απόδοση κυκλοφορεί η επιλογή που τη θέλει να σκοράρει τουλάχιστον δύο γκολ στον αγώνα (2.00), ενώ δεν αποκλείεται το σκορ να ανοίξει νωρίς. Σε απόδοση 1.67 το να δούμε γκολ μέχρι το 28ο λεπτό, σενάριο που δεν αποκλείεται να επιβεβαιωθεί. Το να σκοράρουν οι ομάδες μετά το 28ο λεπτό του αγώνα πληρώνει αρκετά καλύτερα (2.37).

ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ

Στην αγορά «Σκορ οποιαδήποτε στιγμή στο παιχνίδι» το 1-1 βρίσκεται σε απόδοση 2.07, ενώ οι Βέρνερ (1.95) και Αλκάθερ (2.02) αποτελούν πιθανότατα τις πιο καλές επιλογές για anytime scorer.