🔥ΕΔΩ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ!🔥
Το ματς της ημέρας - Στοίχημα

Το ματς της ημέρας: Μάντσεστερ Σίτι – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Μεγάλη αναμέτρηση διεξάγεται στο Μάντσεστερ, εκεί όπου η Σίτι υποδέχεται τη Γιουνάιτεντ στον απόηχο του 3-1 του πρώτου αγώνα, στο Λιγκ Καπ Αγγλίας.

Η Σίτι τα πηγαίνει περίφημα τον τελευταίο μήνα, μετρώντας επτά νίκες στα οκτώ πιο πρόσφατα ματς. Εχει πάντως απομακρυνθεί αρκετά από την κορυφή, αφού βρίσκεται στο -16 από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ στην Πρέμιερ Λιγκ. Επικεντρώνεται σε υπόλοιπες διοργανώσεις για σώσει τη χρονιά της. Από δύο σερί ήττες έρχεται η Γιουνάιτεντ (Πρέμιερ Λιγκ) με τις νίκες κόντρα σε Γουλβς (1-0) και Τρανμίρ (6-0) στο Κύπελλο να της αρκούν για να προχωρήσει στη συγκεκριμένη διοργάνωση. Απόψε θα προσπαθήσει να ανατρέψει το 3-1 (ήττα) του «Ολντ Τράφορντ», όμως δεν περιμένουμε να έχει εύκολη αποστολή.

Σε αυτή την αναμέτρηση, ο άσος κυκλοφορεί σε αρκετά χαμηλή απόδοση (1.35), η ισοπαλία σε απόδοση 6.30, ενώ το διπλό το βρίσκουμε κοντά στο 9.00.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ

Man CityΜπορεί να μην τα πηγαίνει καλά (για τα δεδομένα της) στο πρωτάθλημα και ο τίτλος να έχει θεωρητικά χαθεί, όμως θέλει να συνεχίσει στις υπόλοιπες διοργανώσεις για να διασκεδάσει τις εντυπώσεις. Αποτελεί μία από τις πιο ποιοτικές ομάδες της κατηγορίας, συνηθίζει να επιτίθεται από το πρώτο κιόλας λεπτό και σπανίως δυσκολεύεται να βρει το γκολ. Ομάδα που τα πηγαίνει ακόμη καλύτερα μπροστά στο κοινό της και έχει υποχρεωθεί μόλις σε 3 ήττες στα 45 πιο πρόσφατα ματς στο γήπεδό της (σε όλες τις διοργανώσεις).

Πιθανότατα θα επιτεθεί από το πρώτο λεπτό για να… καθαρίσει την αναμέτρηση. Over 1,5 γκολ στο πρώτο μέρος, εμφάνισαν οι 5/7 πιο πρόσφατες εντός έδρας συναντήσεις της. Διπλασιάζει το ποντάρισμά μας η συγκεκριμένη επιλογή (2.20), ενώ το ενδεχόμενο να σημειώσει η γηπεδούχος δύο τέρματα στο πρώτο 45λεπτο, ξεπερνά τον τριπλασιασμό (3.10).

Πιθανό μοιάζει –επίσης- το ενδεχόμενο να επικρατήσει της αντιπάλου της από πρώτο μέρος (1 ημίχρονο/1 τελικό), επιλογή η οποία κοστολογείται στο 1.90, ενώ το G/G στο πρώτο ημίχρονο κυκλοφορεί σε εξαιρετική απόδοση (4.30). Η γηπεδούχος συνηθίζει άλλωστε να ρισκάρει αρκετά και η ανασταλτική της γραμμή κάνει αρκετά λάθη. Η Γιουνάιτεντ είναι αναγκασμένη να ρισκάρει, αφού θέλει δύο γκολ για να φτάσει το παιχνίδι (έστω) στα πέναλτι, κάτι που ίσως της δημιουργήσει σημαντικό θέμα στην άμυνα.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

μάνσεστερ γιουνάιτεντΒρίσκεται σε αγωνιστική κάθοδο. Μπορεί να παραμένει εντός πεντάδας,  όμως οι τελευταίες απώλειες στην Πρέμιερ Λιγκ επέτρεψαν σε τέσσερις ομάδες να βρίσκονται σε απόσταση τριπόντου από την ίδια. Η ανασταλτική της γραμμή αντιμετωπίζει σημαντικά προβλήματα, δεχόμενη γκολ στα 6/11 τελευταία ματς, κάτι που τουλάχιστον συνοδεύεται από επιθετική αποτελεσματικότητα. Ρισκάρει αρκετά σε κάθε αναμέτρηση, κάτι που περιμένουμε να κάνει και απόψε κόντρα σε μία αντίπαλο που είναι πολύ δυνατή μπροστά στο κοινό της. Γνωρίζει ότι εάν δεν φτάσει σε τουλάχιστον δύο γκολ δεν μπορεί να διεκδικήσει την πρόκριση. Σε καλή απόδοση κυκλοφορεί η επιλογή που τη θέλει να σημειώνει τουλάχιστον δύο γκολ στον αγώνα (1.60), ενώ δεν αποκλείεται το σκορ να ανοίξει νωρίς. Σε απόδοση 1.65 το να δούμε γκολ πριν το 28ο λεπτό, σενάριο που δεν αποκλείεται να επιβεβαιωθεί, αφού αμφότερες δίνουν από νωρίς ρυθμό στους αγώνες τους.

G/G+Over 2,5 τέρματα σε απόδοση 1.97, επιλογή που μοιάζει πιθανό να επιβεβαιωθεί, αφού οι επιθετικές τους γραμμές δεν τα πηγαίνουν άσχημα και τα αμυντικά τους κενά συνεχίζουν να υπάρχουν.