🔥ΕΔΩ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ!🔥
Το ματς της ημέρας - Στοίχημα

Το ματς της ημέρας: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μάντσεστερ Σίτι

Η αναμέτρηση ανάμεσα σε Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Μάντσεστερ Σίτι για το Λιγκ Καπ Αγγλίας, συγκεντρώνει τα βλέμματα.

Η γηπεδούχος προσπαθεί να βρει σταθερότητα, ερχόμενη από δύσκολο πρόγραμμα τις ημέρες των Χριστουγέννων. Η Σίτι δεν έχει περιθώρια για άλλες απώλειες στο πρωτάθλημα, όμως θέλει να φτάσει και στον τελικό του Λιγκ Καπ, έχοντας μάλιστα την ευκαιρία να αποκλείσει στα ημιτελικά τη μισητή της συμπολίτισσα.

Σε αυτή την αναμέτρηση, ο άσος κυκλοφορεί σε τιμές αουτσάιντερ (4.80), η ισοπαλία σε απόδοση κοντά στο 4.50, ενώ το διπλό σε αρκετά χαμηλή απόδοση, κοντά στο 1.65.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

μάνσεστερ γιουνάιτεντΕμφανίζει σημαντικά κενά στην άμυνα από την αρχή της σεζόν και αυτό συνιστά πρόβλημα. Προσπαθεί να βρει ρυθμό και να συνεχίσει με καλές εμφανίσεις, όμως είχε δύσκολο πρόγραμμα τις προηγούμενες 15 μέρες και αυτό αποτελεί πρόβλημα για την ίδια. Διαθέτει μία από τις πιο ευάλωτες αμυντικές γραμμές της κατηγορίας, όμως τουλάχιστον στην άλλη πλευρά του γηπέδου τα πηγαίνει περίφημα. Πολύ συνηθισμένο το G/G στις αναμετρήσεις της (8/12 τελευταίες) φιγουράρει ως φαβορί στο 1.65.

«Πληγωμένη» μετά τις πρόσφατες απώλειες, πιθανότατα θα ρισκάρει περισσότερο από ότι πρέπει για να κυριαρχήσει στην αναμέτρηση και να επιστρέψει στις επιτυχίες, κάτι που δεν κατάφερε ούτε στον πρόσφατο αγώνα για το Κύπελλο (0-0) με αντίπαλο τη Γουλβς. Υπάρχει λογική στο Over 2.5, το οποίο δεν αξίζει βάσει απόδοσης, δεν αποκλείεται πάντως να δούμε περισσότερα από τρία γκολ (στο 2.60 το Οver 3.5. Σε καλή απόδοση για τα δεδομένα του αγώνα το G/G+Over 2.5 (2.00).

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ

Man City Βασικός στόχος της αποτελεί ο τίτλος, όμως μάλλον έχει απομακρυνθεί για τα καλά. Οι απώλειες στα ντέρμπι (Λίβερπουλ, Γιουνάιτεντ), μαζί με την ισοπαλία με αντίπαλο τη Νιούκαστλ και την ήττα από τη Γουλβς, την έκαναν να χάσει έδαφος. Βρήκε δίχτυα στα 30/31 φετινά παιχνίδια της, όμως η ανασταλτική της γραμμή αντιμετωπίζει κάποια προβλήματα. Αυτή τη φορά αποχωρίζεται το γήπεδό της όπου τα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της εμφάνισαν G/G+Over 2.5.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ανεβάζει τον ρυθμό από τα πρώτα λεπτά και σημειώθηκαν τουλάχιστον 2 γκολ στα πρώτα ημίχρονα των 6/11 τελευταίων αγώνων της σε όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχει. Σε καλή απόδοση κυκλοφορεί η συγκεκριμένη επιλογή (Over 1.5 γκολ στο πρώτο ημίχρονο, 2.50) δεν αποκλείεται το σκορ να ανοίξει νωρίς. Σε απόδοση 1.78 το να δούμε γκολ μέχρι και το 28ο λεπτό, σενάριο που δεν αποκλείεται να επιβεβαιωθεί, αφού αμφότερες δίνουν από νωρίς ρυθμό στους αγώνες τους.

ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ

Σε ότι αφορά στα ειδικά στοιχήματα, αξίζει να ποντάρουμε στην αγορά Περιθώριο Νίκης-Μάντσεστερ Σίτι να κερδίσει με δύο γκολ ακριβώς (4.90). Δεν αποκλείεται να βρει πρώτος δίχτυα στην αναμέτρηση ο Γκάμπριελ Ζέσους (4.50) για λογαριασμό της Σίτι. Από την απέναντι πλευρά, οι Ράσφορντ (2.22) και Μαρσιάλ (2.55) αξίζει να πονταριστούν ως anytime scorers.