🔥ΕΔΩ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ!🔥
Το ματς της ημέρας - Στοίχημα

Το ματς της ημέρας: Κρίσταλ Πάλας – Μπράιτον

Η αναμέτρηση ανάμεσα σε Κρίσταλ Πάλας και Μπράιτον ξεχωρίζει από το σημερινό πρόγραμμα.

Η γηπεδούχος παραμένει αήττητη για τρεις αγωνιστικές (2-1-0) στην Πρέμιερ Λιγκ, μετά τη «λευκή» ισοπαλία στην έδρα της Γουότφορντ, ενώ η Μπράιτον κατόρθωσε επίσης να πάρει τον βαθμό κόντρα στη μαχητική Γουλβς (2-2), την περασμένη εβδομάδα.

Σε αυτή την αναμέτρηση, ο άσος κυκλοφορεί σε τιμές οριακού αουτσάιντερ (2.50) η ισοπαλία σε απόδοση στο 3.25, ενώ το διπλό λίγο κάτω από τον τριπλασιασμό (2.90).

ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ

ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣΕμφανίζει σημαντικά κενά στην άμυνα από την αρχή της σεζόν και αυτό συνιστά πρόβλημα. Κατάφερε πάντως να κρατήσει το μηδέν στα τρία τελευταία παιχνίδια της, μαζεύοντας επτά βαθμούς (2-1-0). Αντιμετώπισε ομάδες του βεληνεκούς της και αυτό την ευνόησε. Δεν είχε καλή παρουσία στο τελευταίο 90λεπτο, στην έδρα της Γουότφορντ, όμως ακόμη και έτσι άντεξε. Κέρδος ο βαθμός (0-0). Δεν τα πηγαίνει άσχημα στην άμυνα, έχοντας δεχθεί 18 τέρματα σε 16 αγωνιστικές, όμως αδυνατεί να αποδώσει επιθετικά (14 γκολ στο ίδιο διάστημα) και αυτό στοιχίζει. Παλεύει σκληρά μπροστά στο κοινό της (3-2-2), επιδιώκοντας «σβηστά» παιχνίδια (Under 2.5 τα 7/8 φετινά). Η συγκεκριμένη επιλογή προσφέρεται –λογικά- σε τιμές φαβορί (1.72). Διπλασιάζει το ποντάρισμά μας το «Χ» στο πρώτο ημίχρονο (2.05).

Ανεβασμένη μετά τις πρόσφατες επιτυχίες, λογικά θα επιδιώξει να ελέγξει τον ρυθμό και θα περιμένει υπομονετικά την ευκαιρία της. Υπάρχει λογική στο σενάριο να δούμε περισσότερα γκολ στο β’ μέρος (2.10), αλλά και να επικρατήσει η ίδια με ένα γκολ διαφορά (4.10).

ΜΠΡΑΪΤΟΝ

Προσπαθεί να βρει τα πατήματά της. Απέφυγε την ήττα στα δύο τελευταία ματς, κάτι που δεν είχε καταφέρει στα τρία προηγούμενα (1-1-3). Σημείωσε τουλάχιστον 2 γκολ στα δύο πιο πρόσφατα ματς, πληρώνοντας τα αμυντικά της κενά. Over 2.5 εμφάνισαν όλες οι συναντήσεις στο ίδιο διάστημα. Ομάδα που αρέσκεται σε ματς ρυθμού, όμως πιθανότατα δεν θα καταφέρει να επιβάλει τον ρυθμό και της και κόντρα στην αποψινή της αντίπαλο. Λογικά θα συμβιβαστεί και θα περιμένει. Σε απόδοση 2.00 το σενάριο να δούμε το πρώτο γκολ της αναμέτρηση μετά το 28ο λεπτό.

Σε καλή απόδοση (2.50) κυκλοφορεί και η επιλογή που τη θέλει να δέχεται τουλάχιστον 2 γκολ, κάτι που συνέβη στα 6/8 πιο πρόσφατα παιχνίδια της.

ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΑ

Σε ότι αφορά στα ειδικά στοιχήματα, αξίζει να ποντάρουμε στο Πολλαπλό Ακριβές Σκορ (1-0, 2-0, 3-0) σε απόδοση 4.40. Δεν αποκλείεται να βρει πρώτος δίχτυα στην αναμέτρηση ο Μπεντέκε (7.05) για λογαριασμό της Πάλας. Από την απέναντι πλευρά, οι Μάρεϊ (2.85) και Μαουπάι (2.85) αξίζει να πονταριστούν ως anytime scorers.