🔥ΕΔΩ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ!🔥
Το ματς της ημέρας - Στοίχημα

Το ματς της ημέρας: Γιουβέντους – Ρόμα

Αναμέτρηση με μεγάλο ενδιαφέρον διεξάγεται στο Τορίνο, με τη Γιουβέντους του Κριστιάνο Ρονάλντο να υποδέχεται τη Ρόμα, στο πλαίσιο των προημιτελικών του Κυπέλλου Ιταλίας.

Εξαιρετική εμφάνιση για τη Γιουβέντους στην πρόσφατη συνάντηση της Σέριε Α με αντίπαλο την Πάρμα (2-1), αφού το σύνολο του Σάρι έφτασε σε ένα ακόμη τρίποντο, έχοντας ως κορυφαίο τον σούπερ σταρ Ρονάλντο (2 γκολ). Νίκη-αντίδοτο στις «πληγές» της Ρόμα ήταν η τελευταία κόντρα στην Τζένοα (3-1 εκτός).

Σε αυτή την αναμέτρηση ο άσος κυκλοφορεί σε καλή απόδοση (1.60), η ισοπαλία σε απόδοση 4.60, ενώ το διπλό το βρίσκουμε στο 5.60 στις περισσότερες εταιρίες.

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣΗ σεζόν κυλάει ιδανικά για την ομάδα του Σάρι, αφού η επιθετική της γραμμή την οδηγεί σε σημαντικές επιτυχίες. Ολα αυτά την έχουν στείλει στην κορυφή του πρωταθλήματος, ενώ απόψε διεκδικεί και την πρόκριση στους «4» του Κυπέλλου. Το γκολ έρχεται με χαρακτηριστική ευκολία (βρήκε δίχτυα και στα 28/29 φετινά παιχνίδια της, σε όλες τις διοργανώσεις). Μετράει μάλιστα μόνο νίκες στα 7/8 πιο πρόσφατα ματς. Η μοναδική απώλεια στο ίδιο διάστημα ήρθε στον τελικό Σούπερ Καπ Ιταλίας με αντίπαλο τη μαχητική Λάτσιο (3-1).

Ανεβασμένη μετά τα πρόσφατα επιτυχημένα αποτελέσματα, πιθανότατα θα επιτεθεί από το πρώτο λεπτό για να… καθαρίσει την αναμέτρηση. Over 1,5 γκολ στο πρώτο μέρος, εμφάνισαν οι 5/7 τελευταίες συναντήσεις της. Διπλασιάζει το ποντάρισμά μας η συγκεκριμένη επιλογή (2.60), ενώ το ενδεχόμενο να σημειώσει η γηπεδούχος δύο τέρματα στο πρώτο 45λεπτο, προσφέρεται σε τιμές περί το 4.00.

Πιθανό μοιάζει –επίσης- το ενδεχόμενο να επικρατήσει της αντιπάλου της από πρώτο μέρος (1 ημίχρονο/1 τελικό), επιλογή η οποία κοστολογείται στο 2.37, ενώ το G/G στο πρώτο ημίχρονο, κυκλοφορεί σε εξαιρετική απόδοση (4.30).

ΡΟΜΑ

ΡόμαΜετράει δύο διαδοχικές νίκες μετά τις δύο απώλειες κόντρα σε Τορίνο και Γιουβέντους. Καλή εμφάνιση στη Γένοβα και νίκη (3-1) με αντίπαλο την Τζένοα, σε αγώνα που μπορούσε να είχε σημειώσει ακόμη περισσότερα γκολ. Βρίσκεται στην 4η θέση της Σέριε Α, δείχνοντας έτοιμη να συνεχίσει τη θετική πορεία της. Στόχος της και η συνέχεια στο Κύπελλο.

Απόψε γνωρίζει ότι θα έχει δύσκολο έργο κόντρα στην πιο σταθερή και φορμαρισμένη ομάδα της κατηγορίας. Η ανασταλτική της γραμμή αντιμετωπίζει πάντως προβλήματα, δεχόμενη γκολ στα 7/9 τελευταία παιχνίδια. Δεν αποκλείεται να δώσει πάντως δικαιώματα σε μία ομάδα που γνωρίζει καλύτερα από κάθε άλλη τον τρόπο να εκμεταλλεύεται τους χώρους. Σε απόδοση 1.80 το σενάριο να δούμε γκολ μέχρι και το 28ο λεπτό, κάτι που δεν αποκλείεται να επιβεβαιωθεί, αφού αμφότερες δίνουν από νωρίς ρυθμό στους αγώνες τους.

G/G+Over 2,5 τέρματα σε απόδοση 2.10, επιλογή που μοιάζει πιθανό να επιβεβαιωθεί, αφού οι επιθετικές τους γραμμές είναι σταθερές και τα αμυντικά του κενά συνεχίζουν να υπάρχουν. Ισως αξίζει το ρίσκο και στο G/G+Over 3,5 τέρματα (3.30).