🔥ΕΔΩ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ!🔥
Το ματς της ημέρας - Στοίχημα

Το ματς της ημέρας: Φιορεντίνα – Ρόμα

Αναμέτρηση με μεγάλο ενδιαφέρον διεξάγεται στη Φλωρεντία, με τη Φιορεντίνα υποδέχεται τη Ρόμα. Σε κακή φάση οι γηπεδούχοι, εντός πεντάδας οι Ρωμαίοι.

Εξαιρετική εμφάνιση για τη Ρόμα στην πρόσφατη αναμέτρηση με αντίπαλο τη ΣΠΑΛ και νίκη-ανατροπή (3-1). Αδυνατεί να αποδώσει η Φιορεντίνα.  Δύσκολα κατάφερε να πάρει τον βαθμό (1-1) με αντίπαλο την Ιντερ, πριν από μερικές ημέρες.

Σε αυτή την αναμέτρηση ο άσος κυκλοφορεί σε καλή απόδοση (3.30), η ισοπαλία σε απόδοση 3.60, ενώ το διπλό το βρίσκουμε πάνω από το 2.25 στις περισσότερες εταιρίες.

ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ

Η σεζόν δεν κυλάει ιδανικά  για τη Φιορεντίνα, αν και η επιθετική της γραμμή δεν τα πηγαίνει άσχημα. Παραμένει στη μέση της βαθμολογίας, αδυνατώντας να φτάσει σε τρίποντο στα έξι πιο πρόσφατα παιχνίδια.

Μπορεί η πρόσφατη ισοπαλία με αντίπαλο την Ιντερ (1-1) να κρίνεται θετική,  μαζί και η εμφάνισή της, όμως ο βαθμός ήρθε δύσκολα, στις καθυστερήσεις. Απόψε κοντράρεται με ένα σύνολο που τα πηγαίνει πολύ καλά το τελευταίο διάστημα και η αποστολή της μόνο εύκολη δεν χαρακτηρίζεται. Under 0,5 γκολ στο πρώτο μέρος εμφάνισαν οι περισσότερες συναντήσεις της, αφού συνηθίζει να προσέχει και να μην ρισκάρει από την αρχή. Τριπλασιάζει (3.05) το ποντάρισμά μας η συγκεκριμένη επιλογή, ενώ δεν αποκλείεται το πρώτο 45λεπτο να λήξει χωρίς νικητή (2.15).

ΡΟΜΑ

ΡόμαΤρέχει αήττητο έξι αγώνων (4-2-0) σε όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχει, αφού η επιθετική της γραμμή τα πηγαίνει περίφημα. Σημείωσε τουλάχιστον τρία τέρματα σε 4 αγώνες στο ίδιο διάστημα και αυτό της επέτρεψε να συνεχίσει τη θετική πορεία της.

Η ανασταλτική της γραμμή αντιμετωπίζει πάντως προβλήματα, δεχόμενη γκολ στα 7/11 τελευταία παιχνίδια. Σε απόδοση 2.20 το σενάριο να δούμε γκολ μετά το 28ο λεπτό, κάτι που δεν αποκλείεται να επιβεβαιωθεί, αφού η γηπεδούχος θα προσπαθήσει να την «υπνωτίσει».

G/G+Over 2,5 τέρματα σε απόδοση 2.02, επιλογή που μοιάζει πιθανό να επιβεβαιωθεί, αφού οι επιθετικές τους γραμμές είναι σταθερές και τα αμυντικά του κενά συνεχίζουν να υπάρχουν.