🔥ΕΔΩ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ!🔥

Τα… χρωστούμενα του 2020

Avatar photo
στις 1 Μαρτίου, 2022

Η Μίντλεσμπρο έχει τη δική της ιστορία στο αγγλικό ποδόσφαιρο. Η πιο μεγάλη της στιγμή ήταν η κατάκτηση του Λιγκ Καπ το 2004 (2-1 την Μπόλτον στον τελικό). Στην ίδια διοργάνωση ήταν φιναλίστ το 1997 (ήττα με 1-0 από τη Λέστερ στην παράταση του επαναληπτικού και ενώ το πρώτο ματς είχε λήξει 1-1 επίσης στην παράταση) και το 1998 (ήττα 2-0 στην παράταση από την Τσέλσι), ενώ το 1998 ήταν φιναλίστ και στο Κύπελλο (ήττα 2-0 από την Τσέλσι). Εκτός συνόρων, έφτασε στον τελικό του Κυπέλλου ΟΥΕΦΑ (σημερινό Γιουρόπα Λιγκ) το 2006 και ηττήθηκε 4-0 από τη Σεβίλλη. Τα τελευταία χρόνια… βολοδέρνει στην Τσάμπιονσιπ και προσπαθεί να βρει λίγη από τη χαμένη της αίγλη. Η βελτίωση που δείχνει το τελευταίο διάστημα, υπό τον τεχνικό Κρις Γουάιλντερ, είναι αξιοσημείωτη και δίνει μάχη για την κατάληψη μιας θέσης στην πρώτη εξάδα, που θα την φέρει στα πλέι οφ της ανόδου.

Όλα αυτά μπαίνουν προς το παρόν στην άκρη, αφού έρχεται το παιχνίδι για το Κύπελλο με την Τότεναμ. Η Μίντλεσμπρο έκανε ήδη το… κομμάτι της στη φετινή διοργάνωση, αποκλείοντας μέσα στο «Ολντ Τράφορντ» τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με 8-7 στα πέναλτι (1-1 το 90λεπτο και η παράταση). Αυτό και μόνο μοιάζει αρκετό ώστε να μη φοβάται να αντιμετωπίσει ένα ακόμα «θηρίο» από την Πρέμιερ Λιγκ, όπως η Τότεναμ. Μια Τότεναμ που, πέραν πάσης αμφιβολίας, διαθέτει ποιότητα, αλλά έχει τόσα… σκαμπανεβάσματα φέτος, που δίνει το δικαίωμα σε ομάδες όπως η Μίντλεσμπρο να πιστέψουν ότι μπορούν να την «πληγώσουν».

Οι τελευταίες συναντήσεις των δυο ομάδων καταγράφηκαν τον Ιανουάριο του 2020 και ήταν και τότε για το Κύπελλο. Το 1-1 στο «Ρίβερσαϊντ» τις έστειλε σε επαναληπτικό (δεν ισχύει πια ο συγκεκριμένος κανονισμός), με την Τότεναμ να επικρατεί 2-1 στο Λονδίνο. Οι «σπερς» είναι και πάλι φαβορί, ωστόσο, το αν αξίζουν εμπιστοσύνης, είναι κάτι που «σηκώνει κουβέντα», με τη διπλή ευκαιρία του 2.20 να δελεάζει.

🎁ΠΡΟΒΛΕΠΕΙΣ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ 7 ΑΓΩΝΕΣ ΘΑ ΜΠΟΥΝ 21 ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΕΙΣ 21.000 ΕΥΡΩ!💰

Ρεβάνς ημιτελικών στο Κύπελλο Ισπανίας και η Μπέτις έχει ξεκάθαρο προβάδισμα για να βρεθεί στον τελικό. Οι Ανδαλουσιάνοι νίκησαν 2-1 τη Ράγιο στη Μαδρίτη και την υποδέχονται με στόχο να τσεκάρουν το εισιτήριο. Προφανώς τους… εξυπηρετεί και η ισοπαλία, ενώ η Ράγιο οφείλει να ρισκάρει, αν θέλει να ελπίζει σε ανατροπή της εις βάρος της κατάστασης. Οι 5 τελευταίες αναμετρήσεις τους εμφάνισαν Goal, με την Μπέτις να είναι αήττητη στις 8 πρόσφατες (4-4-0), αλλά μία από τις ισοπαλίες αποδείχτηκε… επώδυνη, αφού συνοδεύτηκε με αποκλεισμό στο Κύπελλο (Ιανουάριος 2020, Ράγιο – Μπέτις 1-1, 2-2 στην παράταση, 4-2 στα πέναλτι). Γιατί όχι λοιπόν πολλά τέρματα και επιβεβαίωση του 1.78;

🎁ΚΑΝΕ ΤΟ 10/10 ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΕ 10.000!💰

Μία ημέρα νωρίτερα, Βαλένθια και Μπιλμπάο δίνουν τη δική τους μάχη, καθώς το 1-1 του πρώτου αγώνα άφησε ανοικτούς λογαριασμούς. Μάλιστα, ήταν η τρίτη συνεχόμενη εμφάνιση του συγκεκριμένου σκορ στις μεταξύ τους συναντήσεις, όπου συνολικά καταγράφονται 4 συνεχόμενες ισοπαλίες (των τριών σερί 1-1 προηγήθηκε το Βαλένθια – Μπιλμπάο 2-2, για την Πριμέρα, Δεκέμβριος 2020). Αξία έχει λοιπόν το αμφίσκορο, με την απόδοση του 1.98 να θεωρείται ικανοποιητική.

Premier League - 01/03/2022 9:45 μμ