🔥ΕΔΩ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ!🔥

Νιούελς… κορυφής

Avatar photo
στις 4 Ιουλίου, 2022

Η έκτη αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Αργεντινής ολοκληρώνεται τα ξημερώματα της Τρίτης. Πριν από το ξεκίνημά της, η Νιούελς Ολντ Μπόις ήταν μόνη πρώτη στη βαθμολογία, έχοντας απολογισμό 4-1-0 στα 5 πρώτα παιχνίδια.

Με εξαίρεση το ματς της πρεμιέρας και την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Μπάνφιλντ, η Νιούελς διατήρησε απαραβίαστη την εστία της στους 4 αγώνες που ακολούθησαν για το πρωτάθλημα, όπου μετράει 3 διαδοχικές νίκες, με τελευταία το εκτός έδρας 2-0 επί της Εστουδιάντες. Η μέχρι τώρα εικόνα της δείχνει μια ομάδα με συνέπεια στην αμυντική συμπεριφορά και αποτελεσματικότητα στη επίθεση.

🎁ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΔΩΡΟ* ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ!🍒

Η Πατρονάτο προέρχεται από σπουδαία εντός έδρας νίκη με 3-1 επί της Ιντεπεντιέντε, κατακτώντας το δεύτερο τρίποντο σε 5 αγώνες. Η νίκη χαρακτηρίζεται «σπουδαία» λόγω του τρόπου με τον οποίο ήρθε, καθώς η Πατρονάτο αγωνίστηκε για μεγάλο διάστημα με 10 παίκτες. Μακριά από το γήπεδό της μετράει μέχρι τώρα 2/2 ήττες, αμφότερες με 2 γκολ διαφορά: 2-0 από τη Χιμνάσια και 3-1 από τη Σαρμιέντο.

Αναμφίβολα, η Πατρονάτο θεωρείται αξιόμαχο σύνολο και ικανή να «βάλει δύσκολα» στη Νιούελς, αλλά παραμένει το αουτσάιντερ απέναντι σε μια ομάδα που διανύει περίοδο φόρμας και δεν δέχεται γκολ εύκολα. Ο φαβοριτισμός της Νιούελς αποτυπώνεται σε γενικές γραμμές σωστά στα σετ αποδόσεων και ο άσος είναι αποδεκτός στο 1.98.

Μπραγκαντίνο – Μποταφόγκο

Μένουμε στη Νότια Αμερική και πάμε στη Βραζιλία, για το Μπραγκαντίνο – Μποταφόγκο, αναμέτρηση με την οποία ολοκληρώνεται η 15η αγωνιστική. Πρόκειται για ομάδες που ισοβαθμούν στους 18 πόντους και έχουν ως επιπλέον κοινό στοιχείο την απουσία σταθερότητας.

Η Μπραγκαντίνο θεωρείται φαβορί, κάτι που δεν δικαιολογείται με βάση τη μέχρι τώρα πορεία της, αλλά και η Μποταφόγκο δεν προσφέρει το «πάτημα» που χρειαζόμαστε για να πάμε στην κόντρα των γηπεδούχων. Ωστόσο, τα σκορ στα τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος της Μπραγκαντίνο δίνουν μια ιδέα: 1-1, 4-2, 2-2, 2-4. Με λίγα λόγια, βρέχει… γκολ. Το Over κυκλοφορεί σε υψηλή απόδοση (στο 2.15) και δεν περνάει απαρατήρητο.

LIGA PROFESIONAL - 05/07/2022 1:00 πμ