🔥ΕΔΩ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ!🔥
Το ματς της ημέρας - Στοίχημα

Αρης – Απολλων Σμύρνης: Ο αγώνας των αντιθέσεων

Ο Άρης υποδέχεται τον Απόλλωνα Σμύρνης, στον αγώνα που ρίχνει την αυλαία της 25ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ.

Η ήττα του Παναιτωλικού από τον ΠΑΟΚ, τα επεισόδια στο ΟΑΚΑ, όπου οπαδοί του Παναθηναϊκού εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και διέκοψαν τον αγώνα με τον Ολυμπιακο και η ήττα του Ατρόμητου από την ΑΕΚ, φέρνουν τον Άρη σε ευνοϊκή θέση.

Σε περίπτωση που νικήσει σήμερα, μειώνει τη διαφορά του από τον Ατρόμητο στους 3 και διεκδικεί την 4η θέση.

Ο Απόλλων Σμύρνης, στην ουρά της βαθμολογίας με 10 βαθμούς, έχει αποδεχτεί ότι απoχαιρετάει τη μεγάλη κατηγορία. Ορισμένοι παίκτες έχουν κίνητρο, αφού αγωνίζονται ψάχνωντας το επόμενο τους συμβόλαιο, ωστόσο η πορεία της ομάδας είναι καταδικασμένη.

Δεν υπάρχει αξία στον άσο, αφού βρίσκεται μόλις στο 1,16. Η ισοπαλία και το διπλό έχουν τιμές 7,00 και 22,00, ωστόσο αποτελούν σενάρια επιστημονικής φαντασίας. Εκτός από το γεγονός ότι η διαφορά δυναμικότητας είναι τεράστια, οι Θεσσαλονικείς έχουν και ισχυρό κίνητρο για να νικήσουν.

Γκολ – Χάντικαπ

Στο 3,10 η τιμή του «Over 3.5 γκολ», ενώ σε απόδοση 5,50, θα βρείτε το επίσης αξιόλογο «Over 4.5 γκολ». Βέβαια, οι αριθμοί των γκολ κρίνονται κυρίως από τον Άρη, αφού ο Απόλλων πιθανότατα δεν θα σκοράρει. Αν όμως το κάνει, όσοι επέλεξαν το «γκολ – γκολ», θα δουν το ποντάρισμα τους να πολλαπλασιάζεται επί 3,60 φορές. Το «No Goal» στο 1,20 δεν έχει αξία. Οριακά αποδεκτό το «1 και No Goal» σε απόδοση 1,40.

Μία από τις καλύτερες επιλογές στοιχηματισμού στη συγκεκριμένη αναμέτρηση, αποτελεί το «Over 1.5 στο 1ο ημίχρονο», με τιμή 2,70. Βέβαια, υπάρχει και η επιλογή «Ακριβώς δύο γκολ στο 1ο ημίχρονο», που επαληθεύει και την προηγούμενη επιλογή, ενώ η τιμή του φτάνει στον τετραπλασιασμό. Αντίστοιχα, για το δεύτερο ημίχρονο, οι επιλογή «Over 1.5 γκολ» εκτιμάται στο 2,05, ενώ η επιλογή «Ακριβώς δύο γκολ στο 2ο ημίχρονο, έχει τιμή 3,60.

Το πιθανότερο σενάριο του αγώνα, είναι να νικήσει ο Άρης χωρίς να δεχτεί γκολ. Οι επιλογές Χάντικαπ σας δίνουν την ευκαιρία να ποντάρετε στο αποτέλεσμα συνδυαστικά με τη διαφορά τερμάτων. Ο άσος με «Χάντικαπ -1» προσφέρεται μόλις στο 1,55 και δεν αποτελεί χρυσή ευκαιρία. Λίγο καλύτερη η κατάσταση στο «Άρης Χάντικαπ -2», με τιμή 2,50. Για τους πιο τολμηρούς το «’Αρης Χάντικαπ -3» εκτιμάται στο 4,50 και αξίζει την επιλογή μας.

Η λογική λέει πως οι γηπεδούχοι θα είναι επιθετικοί σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Η επιλογή «Να σκοράρει ο Άρης και στα δύο ημίχρονα» είναι μία πολύ λογική έκβαση και η απόδοση του «2,00» μας ωθεί στο να το ποντάρουμε.

Ημίχρονο

Η επιλογή «Να νικήσει ο Άρης και στα δύο ημίχρονα» είναι μία από τις πιο αξιόλογες επιλογές στη συγκεκριμένη κατηγορία. Η τιμή του στο 2,20 είναι αρκετά δελεαστική. Σε απόδοση 3,00 υπάρχει και η επιλογή «Περισσότερα γκολ στο 1ο ημίχρονο», που επίσης μπορεί να τραβήξει στοιχηματισμό.

Στο ακραίο σενάριο όμως, που θέλει και τις δύο ομάδες να σκοράρουν στο πρώτο ημίχρονο, το ποντάρισμα μας οκταπλασιάζεται. Αν σκέφτεστε να ποντάρετε σε κάποια επιλογή που θέλει τον Απόλλωνα να σκοράρει, αυτή είναι μία αρκετά ενδιαφέρουσα επιλογή.

Λεπτά

Οι «κίτρινοι» έχουν σκοράρει συνολικά 29 τέρματα στο φετινό πρωτάθλημα, από τα οποία, τα 10, μπήκαν στο τελευταίο 10λεπτο των αγώνων τους. Οι «κυανόλευκοι» από την άλλη, έχουν πετύχει μόλις 10 τέρματα, οπότε δεν προκύπτει κάτι αξιόπιστο από αυτό το στατιστικό στοιχείο.

Η επιλογή «ο Άρης θα σημειώσει τα περισσότερα γκολ μεταξύ του 75:01 λεπτού και του τέλους της κανονικής διάρκειας» με απόδοση 2,25, είναι ένα πολύ πιθανό σενάριο και αξίζει την επιλογή μας.